Samemu czy z grupą, czyli jak podróżować na majówkę, by była niepowtarzalna

Majówka to czas na odpoczynek po ciężkim początku roku, no i na inaugurację sezonu wypoczynkowego i letniego. A skoro tak, to trzeba mieć na nią pomysł i pojechać gdzieś, gdzie spędzisz fantastyczny czas z wyjątkowymi ludźmi. Zawsze przed Tobą będzie ten sam wybór – zorganizowanie czy samodzielnie?

W kraju czy za granicą, czyli gdzie świętować?

Na początku musisz się zastanowić, gdzie tak naprawdę chcesz się bawić. Do wyboru masz oczywiście polskie morze, góry czy jeziora oraz zimno, deszcz i zawsze nie taką temperaturę, jakiej potrzebujesz. Okej, może trochę przesadzamy, ale wiesz, że wyjazd majówkowy studencki w Polskę może być dość problematyczny. Oczywiście, jeśli wybierzesz dobre miejsce i zadbasz o atrakcje, może być fajniej i taniej, ale nie jest to regułą.

Skoro tak, to pewnie zainteresuje Cię fakt wyjazdu za granicę. Tutaj często będziesz obawiał się kosztów, na przykład przy wyjeździe grupowym. Nie masz czego! Korzystasz sobie z ciepła, dobrodziejstw natury oraz przyjemnej wody, w której wizyta nie jest niczym szok termiczny. No i masz gwarancję, że majówka będzie udana, bowiem nic nie zepsuje Ci jej ot tak, z zimna czy deszczu. Opcja zagraniczna jest dużo bezpieczniejsza.

Dlaczego samodzielnie może oznaczać lepiej?

No to skoro decydujesz się na wyjazd, możesz pomyśleć o przygotowaniach. Z jednej strony masz dowolność wyboru miejsca i zakwaterowania, sam decydujesz o tym, co będziesz robił i za co płacisz. Jest to także wygodne, gdy liczysz na wyjazd w miejsce mocno uczęszczane i nie chcesz zdać się na czyjąś łaskę. Plusem może być także cena, choć akurat w przypadku wyjazdu studenckiego na majówkę nie jest to regułą. Przecież samodzielnie również musisz opłacić transport czy hotel.

Minusem może być więc i cena, zależy od tego, czyją opcję wybierzesz. Po drugie możesz także być sam i nie zintegrować się z nikim, tym bardziej jeśli nie znasz dobrze języka. To trzecia kwestia – przecież nie musisz chcieć ciągle rozmawiać po angielsku, o ile kraj, który wybierzesz, obsługuje ten język. Więc tak naprawdę z wyjazdu zagranicznego samodzielnie możesz mieć wiele minusów.

Czy w grupie znaczy weselej?

impreza na statku, imprezowa majówka, majówka w ciepłych krajach
Boat Party to jedna z rzeczy, których nie masz przy wyjeździe samodzielnym

Znaczy, że zorganizowane najlepsze? Być może. Na pewno może być tanio i wygodnie. Masz wszystko zorganizowane, w razie problemów ktoś Ci pomoże, o nic się nie musisz martwić. Jedziesz z ekipą, która również chce spędzić imprezową majówkę w ciepłym klimacie, więc od razu znajdujesz język z innymi, nawet jeśli nie jedziesz ze swoją ekipą. Wyjazd zorganizowany to przede wszystkim spokój i relaks. Oddajesz się tylko odpoczynkowi i nie myślisz o niczym więcej.

Chyba już wiesz, co wybierzesz w tym roku

No więc chyba już doskonale zdajesz sobie sprawę, że obawy, że w grupie zorganizowanej będzie dużo drożej lub warunki będą mniej przyjazne są całkowicie bezpodstawne. Trzeba tylko wiedzieć, do kogo uderzyć, by zarezerwować sobie miejsce na wyjazd majówkowy 2020 za granicą i cieszyć się ze spędzonego czasu razem z podobnymi sobie. Imprezuj i ciesz się możliwościami, które dokładniej sprawdzisz tutaj. Świętuj bez przeszkód!

Wyjazdy studenckie party camp