Wakacje w Polsce czy w cieple, czyli o tym, dlaczego zagranica wygrywa

Wiele osób nie myśli o wakacjach w środku zimy, ale z drugiej strony warto, bo najlepsze okazje uciekają sprzed nosa tak szybko, jak tylko potrafią. Dlatego już teraz trzeba się zastanowić nad najprostszą rzeczą – czy warto wybrać się za granicę czy lepiej zostać w kraju. My Ci o tym trochę opowiemy.

Ciepło, plaża, słońce i przepiękne morze

Chorwacja 2020, wakacje w Chorwacji, wakacje za granicą
Gorąca Chorwacja w wakacje 2020 to strzał w dziesiątkę

No dobra, przecież każdy wie, że klimat śródziemnomorski to najlepszy klimat do wypoczynku, a słoneczne wybrzeże Bałkanów jest jednym z najprzyjemniejszych, jakie może ugościć Cię podczas wakacji studenckich za granicą. Jakie są zalety Chorwacji? Przede wszystkim pogoda, bo ta przez całe kilka miesięcy nie zawodzi. Po drugie woda, która ma przyjemną temperaturę i nie dostaniesz termicznego szoku, gdy się w niej pojawisz. Po trzecie doskonałe imprezy. Tylko w Chorwacji masz możliwości przepłynięcia się imprezowym statkiem czy zabawy na najpiękniejszych plaża w najbardziej zabawowych kurortach.

Hola, hola, ale kto powiedział, że na wakacje za granicą trzeba jechać na Bałkany? Okej, Adriatyk to przyjemne morze, jednak trzeba pamiętać, że w Europie jest jeszcze jedno miejsce szczególnie sławne z powodu przyjemnego wypoczynku. To Morze Balearskie i wybrzeże Costa Brava w północno-wschodniej Hiszpanii. Takie miejscowości jak Lloret de Mar to doskonały sposób na najlepsze wakacje w życiu każdego człowieka. No i korzystając z opcji zorganizowanej, możecie brać udział w najlepszych imprezach na piaszczystych plażach Hiszpanii. Jeśli chcesz wiedzieć o tym więcej, sprawdź ten link!

Zimno i pada, ale za to na swoim

No dobrze, ale czasami nie będziesz miał ochoty na wyjazdy za granicę lub po prostu boisz się, że nie starczy Ci kasy. Ta druga kwestia jest wątpliwa, bo jeśli dobrze się zakręcisz i szybko zdecydujesz na wyjazdy wakacyjne, to masz szansę na naprawdę dużą zniżkę, a tymczasem ceny w Polsce także idą do góry. Powiedzmy jednak, że wolisz spędzić czas nad polskim morzem i ponudzić się w apartamencie. Możesz, ale masz także inne opcje.

Bo i nad polskim morzem w wakacje może być ciekawie. Warunki są dwa – musisz wybrać właściwe miejsce, które nie będzie małą dziurą nad wodą, w której wszystko kręci się wokół Bałtyku, a także musisz mieć pomysł na nocleg, więc nie wybieraj hotelu, w którym nic nie możesz, tylko kulturalny domek letniskowy, dzięki któremu Twój pobyt będzie na Twoich zasadach. Tutaj, w kraju, nie musisz stawiać na pobyty zorganizowane. Czas ogarniesz sam.

Czego nie wybierzesz, wybieraj z głową!

No więc wiesz już, jakie masz opcje i na co postawić. Zagranica zdecydowanie wygrywa, jeśli chodzi o ciepło, przyjemne chwile na zewnątrz podczas studenckich wakacji czy w temperaturze wody. Nie jest też tak, że musi być wiele drożej. Jeśli jednak wciąż z jakichś powodów wolisz Polskę, dobrze się do tego wyjazdu przygotuj. No to co, miłego wypoczynku!

Wyjazdy studenckie party camp