Oba wybrzeża słyną z oferty wakacyjnej, która zadowoli nawet najbardziej wymagających imprezowiczów. Czym kierować się, wybierając spośród tych dwóch destynacji?

Hiszpania

Hiszpania to jeden z numerów jeden wśród ofert większości biur podróży. Położony na półwyspie Iberyjskim kraj plasuje się na drugim miejscu w rankingach najczęściej odwiedzanych destynacji turystycznych na całym świecie, tuż za Francją. Nic dziwnego – wybierając się tam, można przebierać w atrakcjach i bogatej ofercie noclegowej. Duży udział w tej popularności ma również  słynny hiszpański temperament i otwartość, dzięki którym Hiszpanie należą do jednych z najbardziej lubianych nacji na świecie. Wystarczy dodać do tego unikalność poszczególnych regionów pod kątem tradycji i architektury i 1600 kilometrów wybrzeża, by uzasadnić, dlaczego Hiszpania jest destynacją idealną, niezależnie od tego, z kim i jak podróżujesz.

Obóz na Costa Brava – zalety

Istnieje jednak wiele powodów, dla których w Hiszpanii rozkochali się przede wszystkim miłośnicy imprezowych wyjazdów. Wizyta w tym kraju to przecież obietnica niekończącej się fiesty, trwającej do białego rana.  Powstaje pytanie – na które ze słynnych wybrzeży się zdecydować? W przypadku Costa Brava turyści zachwalają przede wszystkim nietkniętą naturę i doskonałą bazę noclegową oraz wspaniałą kuchnię. Ale to nie jedyne zalety Costa Brava jako destynacji turystycznej. Poznaj je wszystkie:

Costa Brava
Nieodkryte plaże i imprezowe szaleństwo – tylko na Costa Brava!

Jeśli zdecydujesz się na to wybrzeże, wybierz Lloret del Mar lub Tossa del Mar – kurorty o bogatej bazie noclegowej i infrastrukturze.

Costa del Sol – zalety

Dla turystów odwiedzających wybrzeże Hiszpania często jawi się jako kraj, który nigdy nie śpi. Odniesiesz takie wrażenie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na obozowy wyjazd na Costa Brava – tam ilość klubów i barów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Główną zaletą hiszpańskich destynacji obozowych jest zróżnicowana oferta. Miejsca takie jak Alicante i inne znane kurorty kuszą  imprezami w najróżniejszych stylach muzycznych, podczas których grają znani rezydenci klubów na całym świecie. Jeśli jesteś osobą, która przepada za tłumami i każdy dzień stara się wykorzystać do maksimum, wakacje na Costa del Sol mogą okazać się doskonałym wyborem. Co sprawia, że warto tam pojechać?

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Costa del Sol, możesz wybierać spośród wielu kurortów o różnych wielkościach. Do najpopularniejszych należy Marbella, a także Torremolinos, Fuengirola i Estepona. To jednak tylko niektóre z możliwości.

Niezależnie od tego, na który kierunek się zdecydujesz, możesz liczyć na wspaniałą zabawę i mnóstwo okazji do poznania nieco hiszpańskiej kultury.

Wyjazdy studenckie party camp