Costa Brava czy Costa del Sol na wakacje? Porównujemy!

Oba wybrzeża słyną z oferty wakacyjnej, która zadowoli nawet najbardziej wymagających imprezowiczów. Czym kierować się, wybierając spośród tych dwóch destynacji?

Hiszpania

Hiszpania to jeden z numerów jeden wśród ofert większości biur podróży. Położony na półwyspie Iberyjskim kraj plasuje się na drugim miejscu w rankingach najczęściej odwiedzanych destynacji turystycznych na całym świecie, tuż za Francją. Nic dziwnego – wybierając się tam, można przebierać w atrakcjach i bogatej ofercie noclegowej. Duży udział w tej popularności ma również  słynny hiszpański temperament i otwartość, dzięki którym Hiszpanie należą do jednych z najbardziej lubianych nacji na świecie. Wystarczy dodać do tego unikalność poszczególnych regionów pod kątem tradycji i architektury i 1600 kilometrów wybrzeża, by uzasadnić, dlaczego Hiszpania jest destynacją idealną, niezależnie od tego, z kim i jak podróżujesz.

Obóz na Costa Brava – zalety

Istnieje jednak wiele powodów, dla których w Hiszpanii rozkochali się przede wszystkim miłośnicy imprezowych wyjazdów. Wizyta w tym kraju to przecież obietnica niekończącej się fiesty, trwającej do białego rana.  Powstaje pytanie – na które ze słynnych wybrzeży się zdecydować? W przypadku Costa Brava turyści zachwalają przede wszystkim nietkniętą naturę i doskonałą bazę noclegową oraz wspaniałą kuchnię. Ale to nie jedyne zalety Costa Brava jako destynacji turystycznej. Poznaj je wszystkie:

  • duże zagęszczenie ciekawych miejsc – niewielka odległość do Barcelony czy Girony i innych katalońskich miast;
  • dobrze skomunikowany region – jeżdżąc pociągami, z łatwością dostaniesz się do najróżniejszych miejsc w całej Katalonii;
  • duża ilość dzikich plaż i cieplejsza woda.
  • Mnóstwo klubów i barów.
Costa Brava
Nieodkryte plaże i imprezowe szaleństwo – tylko na Costa Brava!

Jeśli zdecydujesz się na to wybrzeże, wybierz Lloret del Mar lub Tossa del Mar – kurorty o bogatej bazie noclegowej i infrastrukturze.

Costa del Sol – zalety

Dla turystów odwiedzających wybrzeże Hiszpania często jawi się jako kraj, który nigdy nie śpi. Odniesiesz takie wrażenie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na obozowy wyjazd na Costa Brava – tam ilość klubów i barów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Główną zaletą hiszpańskich destynacji obozowych jest zróżnicowana oferta. Miejsca takie jak Alicante i inne znane kurorty kuszą  imprezami w najróżniejszych stylach muzycznych, podczas których grają znani rezydenci klubów na całym świecie. Jeśli jesteś osobą, która przepada za tłumami i każdy dzień stara się wykorzystać do maksimum, wakacje na Costa del Sol mogą okazać się doskonałym wyborem. Co sprawia, że warto tam pojechać?

  • Tysiące barów i restauracji;
  • Ogromna baza noclegowa;
  • Bliskość najpiękniejszych miast Andaluzji;
  • Możliwość jednodniowego wypadu na Gibraltar – kraniec Europy;
  • Setki imprez klubowych codziennie.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd na Costa del Sol, możesz wybierać spośród wielu kurortów o różnych wielkościach. Do najpopularniejszych należy Marbella, a także Torremolinos, Fuengirola i Estepona. To jednak tylko niektóre z możliwości.

Niezależnie od tego, na który kierunek się zdecydujesz, możesz liczyć na wspaniałą zabawę i mnóstwo okazji do poznania nieco hiszpańskiej kultury.

Wyjazdy studenckie party camp