Najlepsze książki o podróży.

Kiedy planujemy wakacje studenckie zagranicą powinniśmy poczytać o krajach do których się wybieramy.Nie ważne czy spędzimy lato studenckie w Chorwacji czy udamy się na wyjazdy studenckie 2014 do Lloret De Mar powinniśmy najpierw przyswoić podstawowe informacje. Jeśli się odpowiednio przygotujemy mogą być to wakacje studenckie życia.

Pozycje książek na lato 2014:

 

1.Beata Pawlikowska – Blondynka w Meksyku:

 

Książka przenosi czytelnika do Meksyku, kraju ponad sześć razy większego od Polski, w którym żyje sto dwanaście milionów ludzi. Pawlikowska zabiera w podróż m.in. Po Ciudad de Mexico, które może się poszczycić choćby czwartą co do wielkości siecią metra na świecie i która ma wagony tylko dla kobiet.

 

2.Ryszard Kapuściński – Heban

 

Heban to zbiór opowieści reporterskich Ryszarda Kapiścińskiego, swoiste podsumowanie jego afrykańskich doświadczeń. Pisarz przebywał w Afryce kilkakrotnie, także w decydujących gorących momentach. Poznawał Afrykę z mniej oficjalnego punktu widzenia.

 

 

Książki są lepsze

 

3.Wojciech Cejrowski,Gringo wśród dzikich plemion

Autor notuje przede wszystkim różnice między mentalnością rdzennych mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej, przy czym świadomy cech wartościowej Opowieści, przekuwa różnice kulturowe w literackie żarty. Krótkie historie kończone niebanalnymi puentami rozbawią najbardziej wybrednych odbiorców.Cejrowski skupia się momentami na absolutnych drobiazgach– na przykład komicznym przepowiadaniu pogody przez obserwację tukanów.

 

 4.Martyna Wojciechowska,Kobieta na krańcu świata

Martyna Wojciechowska przemierzyła kulę ziemską w poszukiwaniu bohaterek do swojego programu Kobieta na krańcu świata.. Odnalazła je między innymi w najbiedniejszej dzielnicy boliwijskiego La Paz, na argentyńskiej pampie, rajskiej plaży Zanzibaru i w pływającym domu na zatoce Ha Long. Książka składa się z reportaży pokazujących te fascynujące miejsca oraz kulturę.