Sofia

Stolica Bułgarii to miejsce nie tak często odwiedzane. Jeśli już ktoś kieruje swoje kroki do tego państwa, to wybiera czarnomorskie kurorty, jednak Sofia wyróżnia się na tle innych europejskich miast. Jest położona prawie najwyżej oraz ma jedną z najbogatszych historii. Warto to zobaczyć na własne oczy.

Serce wschodniej części cesarstwa rzymskiego

Sofia to jedna ze stolic, które dość mocno ucierpiały w wyniku II wojny światowej. Jeszcze dziś podczas wyjazdów studenckich do Sofii dostrzeżesz w niej ten dawny sznyt, który zabrała wojna. Jednak miasto stale się zmienia i rozwija. Tutaj warto zwiedzać głównie zabytki sakralne, między innymi Cerkiew Bojańską czy Katedrę Aleksandra Newskiego. Warto obejrzeć także największy budynek na Bałkanach, czyli Narodowy Pałac Kultury. Oprócz tego nie można nie poznać nocnego życia, które w Sofii jest bardzo bogate.

Odwiedź wyjątkową Bułgarię

Piękne miejsce do zwiedzania, w sam raz na weekend, podczas którego obejrzy się najważniejsze zabytki, odwiedzi muzea oraz zobaczy nowoczesność, która zaczyna wkraczać do miasta. To Bułgaria, jakiej nie znasz, a jaką poznać powinieneś. Śmiało!

Sprawdź nasze oferty w Sofii

Wyjazdy studenckie do Sofii