Park Narodowy Krka

Jeden z głównych parków narodowych Chorwacji, który leży w okolicach miasta Szybenik. Jest to miejsce, w którym przepiękna flora i fauna pokazują swoją prawdziwą, naturalną twarz na terenie Chorwacji. Warto zboczyć nieco z kursu na wakacje i zobaczyć to nietypowe miejsce.

Miejsce, które zachwyca

Park Narodowy Krka został założony w dolnym biegu rzeki Krka. Rzeka tworzy tu wodospady, które są szczególnie efektowne, a przy tym sama woda jest ciepła, więc wokół można oddawać się kąpieli. Miejsce jest szczególnie wybierane przez mieszkańców Chorwacji i doceniane także przez turystów. Jest to punkt obowiązkowy wielu wycieczek, które tylko na moment zbaczają z trasy, by zobaczyć niezwykłe wodospady oraz ogólną florę tego niezwykłego terenu, który znajduje się mniej więcej w środkowej Chorwacji.

Nie rezygnuj z dodatkowych atrakcji

Park Narodowy Krka to miejsce szczególne i zaraz po Parku Narodowym Jezior Plitwickich szczególnie polecane każdemu, kto lubi patrzeć na niezwykłe zjawiska przyrody. Dlatego warto na chwilę zjechać z drogi nad morze i odwiedzić brzegi rzeki Krka.

Sprawdź nasze oferty w Park Narodowy Krka

Wyjazdy studenckie do Park Narodowy Krka