Berlin

Jedno z ważniejszych miast Europy, stolica Niemiec i ich centrum administracyjne. Choć naznaczony historią, kryje w sobie wiele tajemnic, a duża część zabudowy pozostała i pokazuje, jak w przeszłości wyglądało to olbrzymie miasto, które nie zasypia nocą.

Brama Brandenburska, Bundestag i ZOO

Berlin to jedna z największych stolic świata, obecnie liczy ponad 3,5 miliona ludzi. Jest to miejscowość nastawiona na turystyczną pragmatykę, gdzie możesz zarówno przejść się promenadą nad rzeką Sprewą, ale i zagłębić się w centrum, gdzie można coś zjeść i kupić w najdroższych sklepach Niemiec. Obozy studenckie w Berlinie z pewnością muszą zahaczyć o kluby nocne, których w stolicy nie brakuje. Tutaj zabawa trwa przez cały czas, choć najczęściej przy piwie, którego Niemcy są miłośnikami. Warto zobaczyć najważniejsze zabytki z Bundestagiem, Bramą Brandenburską, pozostałościami po Murze Berlińskim i ZOO na czele.

Odwiedź Berlin i zostań na dłużej

Miasto jest przyjemne do mieszkania, choć dość zatłoczone. Berlin to jednak idealne miejsce na weekendowy wypad i zabawę w nieco odmienny sposób, niż robią to na co dzień Polacy. W tym mieście nawet oddychanie jest praktyczne i przyjemne.

Sprawdź nasze oferty do Berlina

Wyjazdy studenckie do Berlina