Amsterdam

Cudowna atmosfera tego miasta unosi się nad nim już od kilkudziesięciu lat. Amsterdam to konstytucyjna stolica Holandii, obecnie Niderlandów, oraz serce kraju. Port, który czasem porównywany jest z polskim Gdańskiem, urzeka nie tylko doskonałą infrastrukturą i rozwiązaniami komunikacyjnymi.

Cudowne chwile na amsterdamskich ulicach

Miasto leży nad rzeką Amstel i zatoką Markermeer. Jest to charakterystyczne miejsce, gdzie obok coffeshopów oraz słynnej dzielnicy Czerwonych Latarni można zobaczyć także przepiękną architekturę i rowery, które są wszędzie. Wyjazdy dla studentów do Amsterdamu mają więc dodatkową gratkę i są chętnie wybierane ze względu na możliwości, jakie Holandia proponuje, jeśli chodzi o nocne życie. Zwiedzanie połączone z zabawą to doskonała okazja, by przeżyć coś wyjątkowego w holenderskiej depresji. Warto podkreślić, że w Amsterdamie jest wiele restauracji z przeróżną kuchnią.

Zobacz holenderskie piękno

Architektura i klimat tego miasta są nietypowe. Z pewnością inne niż w Polsce, choć pod pewnymi aspektami dość podobne np. do wspomnianego już Gdańska. Niemniej wypad do Amsterdamu to ciekawe przeżycie i warto się nim zainteresować.

Sprawdź nasze oferty w Amsterdamie

Wyjazdy studenckie do Amsterdamu