Wyjazdy do Włoch

Jedna z flagowych destynacji Party Camp. Włochy to synonim doskonałej zabawy, miejsce, w którym życiem możesz cieszyć się w pełni, smakując je powoli, a wieczorami ? celebrować za pośrednictwem szalonych imprez! Jeśli szukasz wyjazdu, który pozwoli Ci odkrywać uroki włoskich miasteczek i stylu życia, a jednocześnie wyszaleć się w najlepszych klubach, sprawdź naszą ofertę włoskich wyjazdów. Za co kochamy ten kraj? Znakomita prosta kuchnia uwielbiana na całym świecie, otwarci ludzie, świetnie zachowana renesansowa architektura, łatwy dostęp do wybrzeża ? to tylko niektóre z cech, które sprawiają, że Włochy niezmiennie przyciągają miliony turystów każdego roku.

Jaka waluta obowiązuje we Włoszech?

Euro

Jakich dokumentów potrzebujesz, aby wjechać na teren Włoch?

Włochy należą do Unii Europejskiej i są częścią strefy Schengen. Z tego względu wjazd na ich teren nie wymaga okazania żadnych dokumentów. Pamiętaj jednak, że należy mieć przy sobie ważny dokument tożsamości ? dowód osobisty lub paszport, choćby ze względu na meldowanie się w hotelu.

Kiedy najlepiej odwiedzić Włochy?

We Włoszech panuje łagodny klimat śródziemnomorski. Warto jednak zaznaczyć, że w zależności od regionu, temperatury bywają różne. Wybierając się na Sycylię, masz pewność względnie dobrej pogody nawet w październiku czy listopadzie. Sardynia również przyciąga przychylną pogodą od kwietnia do października ? poza tym okresem, możesz spodziewać się dość silnych wiatrów i deszczu. Rejony północne ? okolice Mediolanu, Turynu czy Wenecji ? bywają z kolei dość chłodne, a zimą często zdarzają się tam opady śniegu.

Który kurort we Włoszech wybrać?

Tutaj wybór jest ogromny ? my jednak niezmiennie polecamy Rimini! To słynne miejsce nad Adriatykiem jest najczęściej wybieranym miejscem w kontekście wakacyjnego wypoczynku, co sprawia, że na ulicach w sezonie panuje wieczny gwar. To również doskonała lokalizacja pod kątem strategicznym. W niewielkiej odległości od Rimini znajdują się przecież takie turystyczne must-see jak San Marino, zachwycająca barwami i uniwersytetem Bolonia a także pełna wspaniałych zabytków Florencja. Do Wenecji również dotrzesz stąd zaledwie w dwie godziny.

Jeśli masz ochotę nie tylko na plażowe lenistwo i imprezowanie, ale też poznanie Włoch od podszewki, Rimini będzie doskonałą bazą wypadową. A przy tym ? wspaniałym miejscem na nocne szaleństwa! To tutaj znajdują się najbardziej znane kluby w kraju, które przyciągają imprezowiczów z całego kontynentu. Na naszym Party Campie będziesz mógł uczestniczyć nie tylko w imprezach w zewnętrznych klubach, ale również specjalnie zaprojektowanych dla obozu. Boat Party będzie doskonałym pomysłem na wykorzystanie możliwości, jakie daje włoskie wybrzeże.

Które kurorty narciarskie we Włoszech warto odwiedzić?

Włochy to również doskonała destynacja dla narciarzy i snowboardzistów. Jeśli zależy Ci na doskonałych trasach zjazdowych i urokliwych ośrodkach, wybierz się we włoskie Alpy, będące prawdziwym evergreenem wśród amatorów białego szaleństwa. Val di Sole to jeden z regionów w Dolomitach, który przyciąga turystów rozbudowaną infrastrukturą i zrelaksowaną atmosferą. Równie popularne w tym kontekście jest lombardzkie Livigno ? miejsce o urokliwej architekturze, wspaniałej treściwej kuchni i licznych atrakcjach dla przyjezdnych.

Co warto zobaczyć w Rzymie?

Odwiedzając Włochy, trudno odmówić sobie wycieczki do stolicy. Choć ilość godnych odwiedzenia włoskich miast może przyprawić o zawrót głowy, wszystkie ścieżki prowadzą przecież do Rzymu! Obowiązkowe punkty wycieczki to oczywiście Koloseum, Fontanna Di Trevi, Panteon czy Schody Hiszpańskie oraz Watykan z Placem św. Piotra i Kaplicą Sykstyńską. Rzym to jednak nie jedynie monumenty, a również miasto o kameralnej atmosferze ? jeśli tylko znajdziesz się w odpowiednim miejscu! Spaceruj zacienionymi uliczkami i odkrywaj uroki włoskiego chillu i pozytywnego podejścia do życia, przesiadując w licznych kafejkach i celebrując posiłki.

Sprawdź nasze oferty we Włoszech

Wyjazdy studenckie do Włoch