Wyjazdy do Turcji

Kraj wielowymiarowy, niezwykły i bardzo różnorodny. Chętnie wybierany przez Polaków podczas wakacyjnych wojaży, zwłaszcza w okresie wzmożonych niepokojów w Egipcie. Cudowne plaże Morza Czarnego i ciepło to zalety tego miejsca. Turcja to bajka, w której można łatwo się odnaleźć.

Turecki kraj jest bardzo rozległy i obejmuje szerokie tereny. Dziś Turcja częściowo znajduje się w Europie, do cieśniny Bosfor, granicząc z Grecją czy Rumunią. Jednak większa część znajduje się już w Azji, gdzie Turcja graniczy z Syrią, Gruzją, Armenią czy Iranem i Irakiem. To miejsce wielokulturowe, choć przede wszystkim wyrosłe na kulturze arabskiej. Turcja jest znana przede wszystkim z kurortów, ale wiele tu także miejsc, gdzie można zwiedzić cuda tego świata, odległego od naszego.

Warto także pomyśleć o kurortach, w których obok drinków z palemką są także świetne kluby, w których można się bawić do białego rana. Turcja to miejsce naprawdę wyjątkowe i warto je poznać z każdej strony. Także jako turysta na plaży w Samsunie, Trabzonie czy Rize.

Sprawdź nasze oferty w Turcji

Wyjazdy studenckie do Turcji