Wyjazdy do Szwecji

Jeden z najlepiej rozwiniętych krajów świata i jedno z miejsc, które Polacy odwiedzają najczęściej. Leży blisko naszego kraju, a jednocześnie jest tak różne od tego, co widzimy na co dzień. Poznaj Szwecję od wielu stron, zwiedzaj i baw się, gdy jest na to czas.

Dlaczego warto odwiedzić Szwecję?

Szwecja jest krajem leżącym na północy Europy, na Półwyspie Skandynawskim, na północ od Polski. Ma dostęp do Bałtyku, a jej najważniejszym miastem jest Sztokholm. To kraj olbrzymi, który ma niską gęstość zaludnienia, co sprawia, że żyje się tu stosunkowo łatwiej. To także świetne miejsce na wakacje studenckie i zabawę, choć często Szwedzi nie wydają się narodem lubującym się w klubowych rytmach. Jednak tak naprawdę Sztokholm, Malmoe, Goeteborg i inne miasta tętnią życiem i kryją w sobie wiele doskonałych klubów i pubów oraz miejsc, gdzie można się zabawić.

Jaka waluta obowiązuje w Szwecji?

Korona szwedzka.

Poznaj atrakcje, z których słynie Szwecja

Przepiękne jeziora i widoki to jeden z powodów, dla którego wyjazdy studenckie do Szwecji to doskonały pomysł. Przepiękny jest choćby Sztokholm, czyli stolica, ze swoją dawną zabudową, przepięknymi, niskimi kamienicami oraz urokliwym klimatem. Nocny Sztokholm czy Malmoe to miejsca tętniące życiem, a na największych promenadach odbywają się liczne festiwale. Wyjazdy dla studentów do Szwecji z Party Camp to nie tylko świetna zabawa i oferta najlepszych imprez w tym kraju, ale także zwiedzanie najpiękniejszych miejsc danego państwa i świetne warunki pobytu. Warto spróbować!

Sprawdź nasze oferty w Szwecji

Wyjazdy studenckie do Szwecji