Wyjazdy do Szwajcarii

Jeden z najbardziej nietypowych krajów świata jest tak doskonale ulokowany, że przez wiele wieków omijały go zawieruchy wojenne. Szwajcaria niemalże cała jest w górach, dodatkowo korzystając z przepięknych jezior i wpływów, jakie pochodzą z Niemiec, Austrii, Włoch czy Francji.

Szwajcaria to nietypowy kraj, który nie dysponuje własnym językiem. Trzyma za to pieniądze, a szwajcarskie banki należą do najlepszych na świecie. Formalnie Szwajcaria nie ma stolicy, ale siedzibą rządu jest Berno. To kraj śródlądowy, graniczący z Niemcami, Włochami, Liechtensteinem, Austrią oraz Francją. To kraj złożony z kantonów, które mają charakter organizmów państwowych. Co może okazać się niezwykłe dla turystów? Przede wszystkim Alpy i doskonałe warunki do jazdy na nartach, ale także przepięknie ulokowane miasta i liczne jeziora, które co roku przyciągają swoją dzikością i pięknem.

W Szwajcarii można się także świetnie bawić, tym bardziej, że kraj nie jest jednolity. Wielka różnorodność sprawia, że podróżując przez Szwajcarię, możesz poznawać coraz to nowe zwyczaje i smaki oraz bawić się hucznie z wieloma osobami.

Sprawdź nasze oferty w Szwajcarii

Wyjazdy studenckie do Szwajcarii