Wyjazdy do Słowenii

Przepiękny i malutki kraj jest jakby wciśnięty między góry a morze. To pełnia szczęścia dla każdego ? miłośników chodzenia po górach, szusowania na nartach, ale także wylegiwania się na piaszczystych plażach Morza Śródziemnego, w tym przypadku Zatoki Triesteńskiej. Odkryj Słowenię na nowo.

Przepiękne widoki i doskonałe jedzenie

Słowenia słynie z jednej z największych skoczni narciarskich na świecie. Ale to kraj wielu kontrastów, bowiem podczas wakacji studenckich w Słowenii możesz zwiedzić wielkie szczyty Alp oraz powylegiwać się na plaży. Cudowne warunki do życia sprawiają, że Słoweńcy to jeden z bardziej pozytywnie nastawionych do życia narodów w Europie, a na pewno wśród Słowian. Warto podkreślić, że Słowenia graniczy zarówno z Włochami, jak i z Austrią, Węgrami i Chorwacją, może więc połączyć wiele różnych sposobów spędzania wolnego czasu.

Jaka waluta obowiązuje w Słowenii?

Euro.

Koper to miasto, którego nie możesz nie odwiedzić

Jest ciepło, przyjemnie i smacznie. Koper to niegdyś najważniejszych port na Adriatyku, a dziś jedyny w Słowenii. Podczas wyjazdów dla studentów do Słowenii możesz zwiedzić starożytne miasto, zobaczyć przepiękne zabudowania i odwiedzić co sławniejsze zabytki, ale równie dobrze możesz dostrzec ogromny port z punktu widzenia morza, bowiem piękne plaże to kolejny znak rozpoznawczy tego miasta. Są tu także doskonałe imprezy pod gołym niebem, by lato studenckie w Słowenii było doskonale zapamiętane.
Zresztą bawić się można także w stolicy, czyli Lublanie. To miasto dość spokojne, nie tak pełne tłoku, ale jednocześnie wciąż pełne uroku. Skorzystaj z licznych zabytków, między innymi słynnego zamku, a potem przejdź się przez stare miasto w poszukiwaniu nocnych atrakcji, których i tu nie zabraknie.

Sprawdź nasze oferty w Słowenii

Wyjazdy studenckie do Słowenii