Wyjazdy do Mołdawii

Jedno z najbiedniejszych państw w Europie i wciąż niedoceniane i rzadko odwiedzane. Mołdawianie mieli nawet problem z niepodległością, gdy Rumunia nie chciała ich przyjąć w swoje szeregi. Dziś to dumny kraj, który rozwija się powoli, ale stale i doskonale wpasował się w swoje położenie.

Dlaczego warto zobaczyć Mołdawię?

Ten kraj jest wciśnięty między Ukrainę a Rumunię, a granica biegnie między innymi uchodzącym za moment do Morza Czarnego Dunajem. W Mołdawii płynie za to Dniestr, który swój początek ma niedaleko granicy ukraińsko-polskiej. Stolicą państwa jest Kiszyniów, miasto zaniedbane, ale stale odbudowujące się po trudach minionych dziesięcioleci. Na wyjazdy dla studentów do Mołdawii już nie jest za wcześnie, bowiem można tu znaleźć nie tylko liczne zabytki oraz przepiękne krajobrazy, ale także podobnych mentalnie do nas ludzi.

Jaka waluta obowiązuje w Mołdawii?

Lej mołdawski.

Czy Kiszyniów to jedyne miasto Mołdawii godne odwiedzenia?

Mołdawia jest dość zróżnicowana i niezwykle podzielona, jeśli chodzi o chęć przynależności państwowej. Wiele partii opozycyjnych dąży do rumunizacji kraju i utraty przez niego niepodległości. Z kolei strona rządząca liczy na integrację z Unią Europejską. Obecnie jednak wyjazdy studenckie do Mołdawii to wyjazdy do jednego z najbiedniejszych krajów Europy. Dlatego trzeba pamiętać, że Kiszyniów, stolica kraju, nie będzie zachwycała. Jest tu jednak kilka budynków godnych zobaczenia, np. ratusz z XIX wieku.
Oprócz Kiszyniowa warto zwrócić uwagę na inne miasta, np. na Tyraspol, który jest stolicą samozwańczej republiki Naddniestrzańskiej, oraz Bielce, gdzie mieści się drugi w kraju port lotniczy oraz gdzie istnieje największe skupisko Polaków w Mołdawii. Tam też można się bawić i imprezować podczas wycieczek studenckich w Mołdawii.

Sprawdź nasze oferty w Mołdawii

Wyjazdy studenckie do Mołdawii