Wyjazdy na Maltę

Niewielka wyspa na południe od włoskiej Sycylii urzeka nieodkrytym lądem, niespotykanymi widokami oraz ciszą i spokojem. To wciąż mniej popularne miejsce niż choćby Palermo czy greckie wyspy. To oznacza, że na Malcie można odpocząć, ale i przeżyć cudowny czas z otwartymi i gościnnymi ludźmi.

Mniej zatłoczone plaże i inne atrakcje

Malta to kraj leżący na wyspie o tej samej nazwie. Jest członkiem Unii Europejskiej, należy do wspólnoty Starego Kontynentu. Jego stolicą jest Valetta i to jedno z wielu miejsc, które na Malcie warto zobaczyć podczas wyjazdów dla studentów. Trzeba pamiętać, że miasto to urzeka wyjątkowym wyglądem, ale przy tym jest także tylko częścią piękna, jakie kryje się na całym archipelagu Wysp Maltańskich. To miejsce, w którym równie dobrze można oddawać się zwiedzaniu, co odpoczynkowi na plaży.

Jaka waluta obowiązuje na Malcie?

Euro.

Comino, Gonzo, Cominotto i inne wyspy archipelagu

Największą atrakcją, poza stolicą i jej zabytkami, jest Błękitna Laguna, czyli specjalna plaża położona między wyspami Comino i Cominotto. Charakteryzuje się błękitną, lazurową wodą oraz przepięknymi piaszczystymi brzegami. Jest zaciszna, ciepła i niezwykle przyjemna do odpoczynku i relaksu na plaży czy w wodzie podczas obozów studenckich na Malcie. W okolicy jest także bardzo wiele barów i klubów, dzięki czemu można się pobawić do białego rana.
Innym miejscem jest plaża Rambla Bay, która leży na wyspie Gonzo. To prawdziwe zagłębie turystyczne, gdzie wiele jest klubów, restauracji i barów, z których można korzystać niemalże przez pełne 24 godziny. Podczas wycieczek studenckich na Maltę trzeba koniecznie zahaczyć o ten kawałek lądu, który charakteryzuje się mniejszym zatłoczeniem niż wyspa Comino.

Sprawdź nasze oferty na Malcie

Wyjazdy studenckie na Maltę