Wyjazdy do Macedonii

Szukasz doskonałego miejsca na zabawę, zwiedzanie ciekawych zabytków i zobaczenia pięknych krajobrazów? Nic trudnego! Wystarczy, że wybierzesz się do Macedonii, która wciąż pozostaje nieodkrytym lądem na Bałkanach.

Dlaczego warto wybrać się do Macedonii?

Macedonia, a właściwie Macedonia Północna, to kraj słowiański, ulokowany na Półwyspie Bałkańskim. Jego stolicą jest Skopje, ale to niejedyne miejsce, w którym możesz zwiedzić ciekawe miejsca. Cały kraj jest pełen doskonałych widoków i niezwykłych zabytków, które są połączeniem monumentalizmu i egzotyki. Wybierając się na wyjazdy studenckie do Macedonii wraz z Party Camp, zobaczysz kraj, którego się nie spodziewasz. Idealny pod każdym względem ? tak do odpoczynku, jak i do zabawy.

Jaka waluta obowiązuje w Macedonii Północnej?

Denar macedoński.

Ochryda i Skopje oraz inne atrakcje

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych akwenów w Macedonii jest Jezioro Ochrydzkie. To właśnie na jego brzegu leży Ochryd, jedno z piękniejszych miasteczek turystycznych Macedonii. Miejsce to słynie z nietypowej architektury oraz ładnych, zadbanych plaż, dzięki czemu możesz odwiedzić je podczas lata studenckiego w Macedonii. Co więcej, Ochryd ma także szeroką bazę hotelową i klubową, więc jest to dobre miejsce na imprezowanie.
Tak samo zresztą jak Skopje, które w dużej mierze pozostało komunistyczne. Poza nietypowym projektem, który sprawił, że część centrum wygląda jak odnowiony Antyk, bowiem w tym stylu postawiono na nowo wiele budynków. Wakacje studenckie jednak z pewnością muszą zahaczyć także o nocne życie stolicy kraju.

Sprawdź nasze oferty w Macedonii

Wyjazdy studenckie do Macedonii