Wyjazdy do Luksemburga

Jedno z państw niderlandzkich, pionier w dziedzinie integracji europejskiej i zawiązywania sojuszy gospodarczych. Niewielkie państwo ma dziś PKB jedno z najlepszych na świecie, rozwija się prężnie, ale nie skupia się tylko na pracy i dla odpoczywających ma także co nieco przygotowane w zanadrzu.

Co robić w Luksemburgu?

Luksemburg to jednocześnie państwo, a dokładniej Wielkie Księstwo, jak i miasto ? stolica tegoż. Graniczy z Belgią oraz Niemcami i Francją, z czego ta ostatnia wywoływała przez wieki gigantyczny wpływ na maleńki kraj. Widać to chociażby po fladze. Lato studenckie w Luksemburgu będzie skupiało się na zwiedzaniu największego miasta, które urzeka na każdym kroku. Nie ma tu wielu rzek czy jezior, ale jest zbiornik Esch-sur-Sure, który ma kąpielisko, więc i takich atrakcji w tym maleńkim kraju nie brakuje.

Jaka waluta obowiązuje w Luksemburgu?

Euro.

Dlaczego Luksemburg to przepiękne miasto?

Romantyczne, urokliwie położone nad dwiema rzekami i bardzo ładnie zabudowane siedemnastowieczną, osiemnastowieczna i dziewiętnastowieczną zabudową. Warto zwiedzać wyjątkowe budowle, np. Place d?Armes czy Pałac Wielkich Książąt, ale także zobaczyć coś spektakularnego, czyli most Adolphe, z którego rozciąga się przepiękny widok. Z tym widokiem możesz zostać na zawsze po wyjazdach dla studentów do Luksemburga.
Nie można jednak zapominać o doskonałym jedzeniu z wpływami z Belgii, Francji i Niemiec oraz nocnym życiu, które wbrew pozorom zaczyna się dość szybko. To okazja do zabawy i imprezowania, a więc proporcje zostaną zachowane w odpowiednim stopniu. Wybieraj takie wycieczki studenckie, jakie lubisz.

Sprawdź nasze oferty w Luksemburgu

Wyjazdy studenckie do Luksemburga