Wyjazdy do Łotwy

Łotwa to państwo bałtyckie, ale dość niedoceniane. Przez kilkadziesiąt lat leżała po stronie polskiej, dziś stanowi odrębny kraj, który rozwija się powoli i skutecznie, co potwierdza choćby coraz większa integracja z Unią Europejską. Łotwa potrafi jednak zaskakiwać także turystycznie.

Dlaczego warto zobaczyć Łotwę?

Łotwa leży nad Morzem Bałtyckim, granicząc z Rosją, Estonią, Białorusią oraz Litwą. Jej stolicą jest Ryga, która uchodzi za jedno z piękniejszych miast portowych nad Bałtykiem. Ale to państwo to także przepiękne tereny zielone, liczne rzeki, które tworzą idealny klimat do wypoczynku podczas wakacji studenckich na Łotwie oraz kurorty nadmorskie, z Lipawą na czele. Łotwa to także okazja do zabawy, imprezowania i jedzenia, bowiem niezbyt dobrze znana kuchnia potrafi kryć w sobie wyjątkowe rarytasy.

Jaka waluta obowiązuje na Łotwie?

Euro.

Dlaczego Lipawa to miejsce, które trzeba zobaczyć?

Jeden z najważniejszych portów w kraju i największy kurort. Większość Łotyszy właśnie tu spędza swoje wakacje, a i coraz więcej turystów, także podczas wyjazdów dla studentów na Łotwę, pojawia się w tym urokliwym mieście. Doskonała kuchnia i bogata oferta dla plażowiczów sprawiają, że zwłaszcza w okresie wakacyjnym Lipawa jest pełna turystów i osób chętnych do zabawy i organizowania najlepszych imprez nad Bałtykiem. A tu konkurencja jest duża.
Miasto jest kurortem znanym w dawnych Inflantach, stąd coraz większe nim zainteresowanie ze strony różnych osób. Lipawa otoczona jest dodatkowo przez dwa jeziora, co dodatkowo sprawia, że można dowolnie wybierać, gdzie chce się wypoczywać w trakcie wyjazdów studenckich. I o to właśnie chodzi!

Sprawdź nasze oferty w Łotwie

Wyjazdy studenckie do Łotwy