Wyjazdy do Grecji

Grecja ? kraj, który kojarzy nam się głównie z luźną, wakacyjną atmosferą i starożytnymi ruinami, ma dużo więcej do zaoferowania turystom, niż te stereotypowe cechy. Znajdziesz tam wszystko, czego można zapragnąć, wybierajac się do śródziemnomorskiego kraju o bogatej historii ? wspaniałe, lekkie dania, pyszne wino, mnóstwo zabytków i plaże, na których będziesz mieć ochotę wylegiwać się całymi dniami! Bez obaw ? podczas naszych obozów damy Ci wystarczająco czasu na słodkie lenistwo.

Nie znaczy to jednak, że jedyne, co przewidzieliśmy dla Ciebie podczas wielkich greckich wakacji, to relaks. Gwarantujemy również multum aktywności, które zapewnią Ci niezapomniane wspomnienia. Grecja to kraj idealny dla wszelkiego rodzaju rejsów ? dlatego, wybierając się w podróż z Party Camp, możesz liczyć na Boat Party, na którego pokładzie trwa niekończąca się impreza! Przygotuj się na mnóstwo nowych znajomości i scenerię rodem z fantazji, na którą składają się rozgrzane słońcem plaże, otoczone skalistymi klifami zatoki i wszechobecny lazur, który przyciąga do Grecji setki tysięcy turystów rocznie!

Decydując się na wyjazd z Party Camp, możesz liczyć na wakacje życia, które nie tylko będą świetnie wyglądać na instagramowych fotkach, ale naprawdę zagwarantują Ci niezapomniane chwile wśród przyjaciół i nowopoznanych znajomych. Odwiedzimy najciekawsze punkty na greckiej mapie, zachwycające ruinami starożytnych świątyń i nieskażoną przyrodą. W międzyczasie będziesz mieć mnóstwo okazji na nawiązanie nowych znajomości i spędzanie nocy w najlepszych greckich klubach.

Czy w Grecji potrzebny Ci jest paszport?

Jako kraj członkowski Unii Europejskiej i członek Schengen, Grecja nie wymaga od odwiedzających obywateli UE okazania paszportu. Przy wlocie do kraju samolotem wystarczy okazanie dowodu osobistego przy odprawie.

Które greckie wyspy warto zwiedzić?

Korfu to jedna z popularniejszych destynacji wakacyjnych w Grecji. Zlokalizowana w północnej części Morza Jońskiego wyspa znajduje się blisko albańskiego i greckiego wybrzeża. Korfu to miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością. Urokliwe wioski wypełnione bielonymi wapnem domami mieszają się tam z kurortami o infrastrukturze w stu procentach dostosowanej do potrzeb każdego turysty. Mnóstwo barów, restauracji i modnych klubów czekają na Ciebie na tej wyspie, którą upodobali sobie amatorzy wakacyjnych wyjazdów w rejony śródziemnomorskie.

Zakhyntos to kolejny wakacyjny evergreen, którego nie mogło zabraknąć w naszej ofercie wyjazdowej. Zakhyntos to równie fascynująca wyspa, co Korfu, przyciągająca odwiedzających rozbudowaną ofertą turystyczną i bazą noclegową. To jedna z topowych greckich destynacji również ze względu na bogaty wachlarz imprez. Na Zakhyntos będziesz popijać kolorowe drinki, ciesząc się wiecznym słońcem, które aż do końca września potrafi być naprawdę mocne! Osoby, które uwielbiają aktywności związane z morzem, pokochają wyspę będącą znakomitą bazą do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych.

Santorini to kolejna wyspa o wulkanicznym pochodzeniu, wchodząca w skład archipelagu o tej samej nazwie. Jej wizytówką jest przede wszystkim niepodrabialna architektura. Bielone domki o obłych błękitnych dachach tworzą jedyny w swoim rodzaju krajobraz, który będzie zachwycająco prezentował się na Twoim Instagramie!

Jakie sporty możesz uprawiać w Grecji?

Ten otoczony morskimi wodami kraj to doskonała baza dla amatorów takich sportów jak narty wodne, bodyboard, windsurfing i tym podobne. Na greckich plażach znajdziesz również infrastrukturę dostosowaną do potrzeb miłośników siatkówki i innych gier zespołowych. Plażowy wypoczynek nie polega w końcu tylko na lenistwie!

Jaka waluta obowiązuje w Grecji?

Euro

Czy Grecja jest droga?

Kraj bywa nieco droższy niż inne państwa półwyspu bałkańskiego. Nie oznacza to jednak, że tygodniowa wizyta opróżni Twoje kieszenie. Najistotniejsze w kontekście dobrych wakacyjnych wspomnień przyjemności kosztują naprawdę niewiele. Aromatyczna kawa po grecku, posiłki w restauracjach i inne rozkosze podniebienia ? wszystko to dostępne jest w Grecji za wyjątkowo niską cenę.

Sprawdź nasze oferty w Grecji

Wyjazdy studenckie do Grecji