Wyjazdy do Gibraltaru

Gibraltar jest brytyjskim terytorium zamorskim ulokowanym u wyjścia Morza Śródziemnego do Oceanu Atlantyckiego tuż przy tzw. cieśninie gibraltarskiej. To część Półwyspu Iberyjskiego. Gibraltar nie jest często odwiedzany przez Polaków, podczas gdy to maleńkie państwo-miasto może wiele zaoferować.

Co robić na Gibraltarze?

Gibraltar leży przy granicy z Hiszpanią, ale nie jest jej częścią ani nie jest od niej zależny, co sprawia, że stosunki między oboma krajami są niezwykle napięte. Nad Gibraltarem góruje tzw. Skała Gibraltarska, którą widać z daleka. Wakacje studenckie na Gibraltarze mogą być niezwykle ciekawe, między innymi z powodu ciekawych rozwiązań, jak droga samochodowa przejeżdżająca przez pas lotniska. Miasto ma urokliwy port oraz doskonałe warunki do wypoczynku na plażach.

Jaka waluta obowiązuje na Gibraltarze?

Funt gibraltarski.

Czy Gibraltar jest bezpieczny?

To miejsce związane z historią Polski i dlatego choćby jest ono niezwykle ważne dla Polaków. Ale nie tylko dlatego warto spędzić studenckie lato na Gibraltarze. To miejsce, które oferuje całkiem szeroką bazę noclegową oraz możliwości spędzania wolnego czasu. Wiele ciekawych rozwiązań sprawia, że miasto zyskuje na atrakcyjności, a bliskość Hiszpanii także działa pozytywnie na pobyt tutaj.
Wycieczki studenckie na Gibraltar to doskonała okazja, by pobawić się w innym klimacie. Jest tu ciepło i przyjemnie, a woda jest przezroczysta i doskonała na ochłodę przy gorącym, upalnym lecie. Zwiedzanie Gibraltaru przysporzy wielu emocji. To miejsce, które choć małe, daje radę zainteresować każdego.

Sprawdź nasze oferty w Gibraltarze

Wyjazdy studenckie do Gibraltaru