Wyjazdy do Danii

Dania uchodzi za jedno z najszczęśliwszych państw świata. Mieszkający tu ludzie bardzo często podkreślają możliwości, jakie daje im kraj, oraz przyjemny klimat, który dla wielu taki wcale nie jest. To dobrze obrazuje mentalność osób zamieszkujących to niewielkie państwo na północy Europy.

Dlaczego warto zobaczyć Danię?

Wyjazdy studenckie do Danii to dobry pomysł zwłaszcza w wakacje. Nie są może one tak ciepłe jak polskie, ale można spokojnie spędzić czas nad wodą, której w Danii nie brakuje. Oczywiście Dania to kraj położony także na wyspach, graniczący mostem nad Sundem ze Szwecją oraz kontynentalnie z Niemcami. Obecnie to kraj wielu atrakcji, a Kopenhaga, jego stolica, urzeka piękną zabudową, skandynawskim stylem oraz kolorowymi fasadami kamienic. No i syrenką, którą wraz z Duńczykami musimy się dzielić. Warto zobaczyć Danię z wielu stron.

Jaka waluta obowiązuje w Danii?

Korona duńska.

Dlaczego nie tylko po Kopenhadze?

Kopenhaga to przepiękna stolica, która zachwyca swoją architekturą i położeniem. To ważny port duński, ale niejedyny. Wizyta w Nyhavn czy Ogrodach Tivoli to podstawowe atrakcje tego miejsca. Oczywiście jest ich o wiele więcej. Wyjątkowe jest na przykład Moesgaard Museum w Arhus czy LEGO House w Billund, jednak to właśnie Kopenhaga najczęściej zaskakuje podczas lata studenckiego w Danii.
Nie można jednak zapominać o tym, jak wiele pięknych miejsc ma także Bornholm. Dania to nie tylko kontynenty, ale i ta wyspa, na której miłośnicy zabawy i rowerów znajdą coś dla siebie. Imponujący jest także most nad Sundem, którym do Szwecji warto się przejechać choćby dla samego widoku. Wyjazdy dla studentów do Danii to naprawdę wielkie możliwości oraz miejsca inne niż gdziekolwiek indziej.

Sprawdź nasze oferty w Danii

Wyjazdy studenckie do Danii