Wyjazdy do Czech

Czechy to niezbyt odległa destynacja, która jednak potrafi zaskoczyć prawdziwą mocą wrażeń! Jeśli masz ochotę na podróż, mogącą odkryć przed Tobą nowe oblicze tego niepozornego kraju, wybierz się na organizowany przez nas Party Camp. Zróżnicowany program sprawi, że odkryjesz stolicę Czech i jej okolicę od każdej strony ? także tej imprezowej! Warto wiedzieć, że w tej kwestii Praga ma naprawdę sporo do zaoferowania. Piwo jest napojem narodowym Czechów, ale w stolicy spróbujesz każdego możliwego trunku. Oprócz tradycyjnych browarów, czeka na Ciebie zróżnicowana oferta piw craftowych o niespotykanych nutach. Praga to miasto, w każdym sezonie przeżywające prawdziwe oblężenie turystów. Nie bez powodu ? jej kręte uliczki, imponująca architektura i ślady historycznych postaci idą w parze z wyjątkowym luzem, uznawanym zresztą za cechę narodową naszych południowych sąsiadów.

Wybierz wycieczkę do Czech, jeśli masz ochotę na odkrycie niezwykłej stolicy, której może nie dzielą tysiące kilometrów od Twojego zamieszkania, ale wciąż pozostaje jedną z najlepszych europejskich destynacji pod kątem kultury, architektury czy gastronomii! Spróbuj licznych rodzajów starannie ważonych piw, knedliczków, czy smażonego sera i innych specjałów czeskiej kuchni. A gdy zapadnie zmrok ? poznaj wszystkie oblicza praskiego nocnego życia. Oprócz organizowanych przez nas aktywności, możesz uczestniczyć także w niezliczonej ilości odbywających się w stolicy imprez. Modne kluby czekają na Ciebie!

Co warto zwiedzić w Pradze?

Praga to nie tylko słynny Most Karola, Hradczany i dom Kafki. Oprócz tego, to również miasto licznych ogrodów i parków, w których odpoczniesz po nocnych szaleństwach. Wybierz się na wzgórze Petrin, gdzie znajdziesz wieżę widokową, labirynt luster i mnóstwo przestrzeni do spacerów i popołudniowego chillu. Odpowiednie miejsce na relaks znajdziesz też po obu brzegach Wełtawy. W Pradze warto również odwiedzić Dzielnicę Żydowską i spacerować śladami prześmiewczych rzeźb Davida Cernego. A wieczorem ? odwiedzić liczne bary Starego Miasta! Praga to miejsce atrakcyjne dla turystów o każdej porze roku. Warto zacząć jej odkrywanie od centrum, by następnie eksplorować bardziej oddalone od centrum rejony. Odwiedź też jeden ze wspaniałych pchlich targów, na których można znaleźć prawdziwe skarby. Leniwy dzień można również spędzić w praskim Zoo czy na Wyszehradzie. Miejsc zarówno na relaks, jak i imprezowe szaleństwo, jest mnóstwo ? pomożemy Ci je odkryć.

Jaka waluta obowiązuje w Czechach?

Korona czeska.

Jakie dokumenty są potrzebne, by wjechać do Czech?

Czechy, podobnie jak Polska, są w strefie Schengen. Wjeżdżając na ich teren, nie musisz okazywać żadnego dokumentu. Należy mieć ze sobą ważny dowód osobisty.

Kiedy najlepiej odwiedzić Czechy?

Klimat w kraju naszych południowych sąsiadów jest nieco łagodniejszy, niż w Polsce, zwłaszcza jej północnych regionach. Nie zmienia to faktu, że zima bywa dość nieprzyjemna. Do Pragi i okolic najlepiej wybrać się między majem a październikiem ? wtedy pogoda bez wątpienia dopisze. Jeśli jednak zrobi się zimniej, wystarczy rozgrzać się w jednym z licznych barów. Tych w centrum czeskiej stolicy znajdziesz mnóstwo. Wiele z nich to miejsca typowo studenckie, co wiąże się również z atrakcyjnymi cenami.

Co warto odwiedzić w Czechach?

Praga to główny element wszystkich wycieczek do kraju, ale nie oznacza to bynajmniej, że w Czechach nie ma więcej wartych odwiedzenia miejsc! Brno, Olomouc, Jesennik i inne czeskie miasteczka stanowią fantastyczne destynacje, wypełnione historyczną architekturą regionu i miejscami, w których spróbujesz tradycyjnych potraw. Jeśli jesteś zainteresowany naturalnymi atrakcjami, sprawdź Morawski Kras ? region wypełniony zachwycającymi formacjami skalnymi. Znajdziesz tam słynną przepaść Macocha i Jaskinie Punkveni. Czeskie Morawy to region słynący nie z piwa a… wyjątkowo smacznego wina! Odwiedzając region, warto więc spróbować któregoś trunku lokalnej produkcji.

Sprawdź nasze oferty w Czechach

Wyjazdy studenckie do Czech