Wyjazdy na Cypr

Piękny, nieco mniej popularny niż Grecja kraj, to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp Morza Śródziemnego. Cypr co roku przyciąga turystów z całego świata, którzy są żądni wyjątkowych emocji, pięknej pogody, doskonałej bazy noclegowej i turystycznej oraz ciepłej wody. Tu można odetchnąć.

Przepiękna wyspa z wieloma atrakcjami

Cypr to wyspa ulokowana niedaleko Turcji czy Syrii, więc po części przynależy do azjatyckiej części świata. Jest jednak członkiem Unii Europejskiej, co sprawia, że spędzane tu wakacje studenckie na Cyprze będą przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Co ważne, Cypryjczycy to ludzie otwarci i uśmiechnięci, dlatego przebywanie na wyspie jest wielką przyjemnością i okazją do odpoczynku oraz relaksu. Mała wyspa kryje w sobie wiele tajemnic oraz ciekawych miejsc, które można odkryć z różnych stron.

Jaka waluta obowiązuje na Cyprze?

Euro.

Limassol i Larnaka, czyli dwa kurorty, które nigdy nie zasypiają

Jednym z najpopularniejszych kurortów na Cyprze jest Limassol, czyli miasto ulokowane na południowym brzegu. Woda jest tu przezroczysta i przejrzysta, a przy tym ciepła. W ogóle Cypr jest położony bardziej na południe niż wiele innych popularnych destynacji, więc lato studenckie na Cyprze będzie bardzo gorące, choć nie zawsze tylko z powodu temperatury. Jednak doskonałe plaże, przepiękna woda oraz dobrze wyposażone kluby z pewnością sprawią, że pobyt w Limassol będzie udany.
Podobnie jest także w Larnace, która leży na wschód od Limassol i jest jednym z ostatnich miejsc kontrolowanych przez Republikę Cypru. Nieopodal przebiega granica z Turcją. Larnaka słynie z przepięknych plaż oraz ciepłego morza, a baza hoteli jest chyba jeszcze bardziej bogata niż w Limassol. To doskonałe miejsce na wyjazd studencki na Cypr, gdzie liczy się zabawa, odpoczynek i relaks.

Sprawdź nasze oferty na Cyprze

Wyjazdy studenckie na Cypr