Autokar

Kalendarzowe lato rozpoczęło się wraz z dniem 21 czerwca. Co w takim razie powiecie na studenckie wyjazdy autokarem? To chyba najlepsza pora na tego typu przedsięwzięcia. Wystarczy zebrać chętnych znajomych, obrać cel wyjazdu, spakować walizkę i ruszyć przed siebie.
Autokar tak jak i każdy inny środek lokomocji ma swoje wady i zalety. Obecnie wiele biur podróży dysponuje autokarami pięciogwiazdkowymi. Są one wyposażone w klimatyzację, skórzane i rozkładane fotele, wygodne szafki na bagaż podręczny, bar z zimnymi i ciepłymi napojami, kilka telewizorów, radio i toaletę. Niby nic specjalnego, bo prawie każdy autokar jest tak wyposażony. Ale w przypadku autokarów pięciogwiazdkowych mamy do własnej dyspozycji dużo więcej miejsca, co pozwala nam na większy komfort podróżowania. Podróżowanie autokarem jest dobrym rozwiązaniem dla osób lubiących poznawać innych ludzi w trakcie podróży.
Do minusów podróżowania autokarem na pewno zalicza się brak łazienki, który doskwiera przy dłuższych dystansach. Jazda na miejsce może zająć nawet dwie doby, wtedy każdy marzy tylko o prysznicu, ze względu na uczucie nieświeżości.
Ja jednak wychodzę z założenia, że dla młodego studenta. środek podróżowania ma najmniejsze znaczenie. Najważniejsze jest aby dopisało towarzystwo i pogoda. Przez wzgląd na spontaniczność i ogromną chęć życia oraz poznania świata, zagraniczne wyjazdy studenckie cieszą się tak ogromną popularnością.