5 powodów żeby odwiedzić Formenterę podczas wakacji studenckich

Formentera na Balearach, to niewielka wyspa obok Ibizy

Zaledwie krótki, 30-minutowy rejs promem od Ibizy dzieli nas od maleńkiego kawałka raju, któryy nie ma sobie równych w Europie. Od zapierających dech w piersiach plaż po imponującą scenę kulinarną. Jeśli podczas podróży na Ibizę nie byłeś na tej wyspie, to musisz koniecznie to nadrobić. Podsumowaliśmy niektóre z wielu powodów, dla których warto zwiedzić Formenterę.

Żeby uciec

Niezależnie od tego czy potrzebujesz dnia,aby zregenerować się po wszystkich ekscytujących zajęciach i imprezach na Ibizie czy po prostu chcesz uciec od zgiełku Białej Wyspy, to spokojna atmosfera Formentery i piękna natura pozwolą Ci się zrelaksować i nabrać sił. W przeciwieństwie do Ibizy jej siostrzana wyspa pozostaje stosunkowo dziewicza z nazwą tylko jednej miejscowości turystycznej. Resztę tworzą urocze wioski, rajskie plaże i nietknięte pola. Większość przybywających tu ludzi lubi jeździć na rowerach i skuterach. Formentera jest także doskonałym miejscem do zajęć na świeżym powietrzu takich jak spacery i robienie świetnych fotek do Socialmedia.

Ponieważ Formentera, to #beachgoals

Plaże Formentera mają prawie legendarny status. Dzięki miękkiemu, pudrowemu białemu piaskowi i niesamowicie czystej wodzie, która mieni się w mnóstwie niebieskich odcieni wyspa jest często porównywana do Karaibów. Media mówią, że Walt Disney był tak zaskoczony jego pięknem z Balearów, że oparł swoją wizję Nibylandii w Piotruś Panu na małej wyspie. Bez względu na to czy odwiedzasz słynną plażę Illetes czy mniejszą, mniejszą zatoczkę taką jak Cala Saona, to oszałamiają Cię niesamowite kolory i egzotyczne wibracje Formentera. Istnieje również wiele wspaniałych miejsc do uprawiania windsurfingu, nurkowania z rurką i nurkowania, a także bogata oferta innych sportów wodnych.

Jedzenie…

Pomimo tego, że Ibiza jest znana ze swojej ekscytującej sceny kulinarnej, Formentera nie może zostać pominięta jeśli chodzi o wyśmienitą kuchnię i klimatyczne jadłodajnie. W rzeczywistości jest to jedyna z wysp Balearów, która może poszczycić się wyróżnioną gwiazdką przewodnika Michelin restauracją, wiejskim, modnym miasteczkiem Can Dani. Na wyspie zasmakujesz od światowej klasy sushi nad morzem, smacznej pizzy po autentyczne hiszpańskie tapas. Smakosze znajdą się w siódmym niebie gdy zdadzą sobie sprawę z smaków na tle pięknych krajobrazów.

Piękne hotele

Na wyspie znajdziesz od stylowych hoteli uzdrowiskowych po otaczające przyrodę kurorty. Pozwól sobie na odpoczynek w zapierającym dech w piersiach klejnotu Balearów na kilka dni i poczuj się jak osoba wypoczęta.

Secret parties…

Nie mówimy tutaj o sekretnych podziemnych i nielegalnych imprezach ale o małych koncertach, mini festiwalach i znanych imprezach na Formenterze. Każdego lata miłośnicy techno podróżują z Ibizy na Formenterę aby wziąć udział w corocznej imprezie Cocoon w klubie Tipic gdzie będą tańczyć całą noc i wrócą pierwszym promem powrotnym na Ibizę – jest to doświadczenie, którego nie można przegapić! Tymczasem autentyczne lokalne bary takie jak Can Toni oferują muzykę na żywo, Pacha ze swoją imprezą Fiesta Flower Power w ciągu lata organizuje kilka koncertów na malowniczych wyspiarskich miejscach, takich jak La Mola i Es Pujols.

Jeżeli chcesz poczuć piękno tego miejsca, to zapraszamy na nasze wyjazdy na Ibizę dla studentów z ekipa Party Camp!